Що краще, маска чи респіратор для захисту від короновірусу 2019-nCoV?

Що краще, маска чи респіратор для захисту від короновірусу 2019-nCoV?

Що краще, маска чи респіратор для захисту від короновірусу?

У зв'язку з тим, що почастішали випадки захворювання короновірусом по всьому світу і зокрема в Україні, люди все частіше шукають індивідуальні заходи захисту. Що ефективніше маски чи респіратори? Які з них краще? Є користь від користування здоровою людиною?

Чи можуть маски спасти від короновірусу?

Маски не захищають здорову людину від зараження. Науково на сьогодні користь масок від короновірусу не доведена. Медичні заклади не можуть рекомендувати здоровим людям для захисту від короновірусу маски. Є ряд причин, по яким вони не настільки корисні, як ми звикли думати:

- маски не закривають очі;

- маски не прилягають щільно до лиця;

- маски мають крупні пори;

- при правильному носінні маски, через деякий час виникає сильний дискомфорт;

- маску потрібно міняти через кожні 2 години на нову (виключенням є маски, які оброблені спеціальним бактерицидним засобом, таку маску можна носити 2-5 годин);

- люди не вміють правильно користуватись маскою, тим самим роблять собі гірше;

Основне призначення маски, затримувати поширення вірусу від хворої людини при чханні і кашлі.

Тому маску потрібно використовувати тільки хворим людям щоб не розповсюджувати хворобу!

         Як правильно використовувати маску?

Використовувати маску потрібно наступним методом:

- акуратно розпакуйте і візьміть маску, не торкаючись до неї руками беріться за резинки чи тясьму;

- коли одягаєте маску зігніть дротик так, щоб вона щільно прилягала до носа;

- не торкайтесь до маски руками і знімайте за резинку чи тясьму;

- після того як знімете маску, помийте руки з милом.

Які респіратори кращі?

Існують наступні види респіраторів:

Респіратори класу захисту FFP1 ( Filtering Face Piece ) зазвичай застосовуються для захисту від нетоксичного пилу в сільськогосподарській, харчовій, деревопереробній, будівельній промисловості, при роботах на каменоломнях і вапнякових кар'єрах. Захист від вірусних інфекцій вони не гарантують.

Респіратори класу захисту FFP2 здатні утримувати 94 відсотка шкідливих речовин. Вони застосовуються для захисту від средньотоксичного твердого азбестового, мідного, барієвого, титанового, ванадієвого, хромового, марганцевого пилу. Респіратори підходять також для роботи в місцях з вмістом в повітрі шкідливого канцерогенного пилу, диму і аерозолей на основі мастила і води. Їх також можна використовувати при захисті від грипу і інших вірусних інфекцій.

Респіратори класу захисту FFP3 є найнадійнішими, вони відфільтровують 99 відсотків твердих і рідких часточок. Вони володіють найбільш крупними і багатошаровими фільтрами і є незамінними, наприклад, при проведенні робіт з особливо небезпечними матеріалами, зокрема, при шліфуванні і порізці скла, зварюванні нержавіючої сталі і алюмінію. Ці респіратори використовуються в зонах найбільш високого ризику і здатні захистити від особливо небезпечних вірусів і радіації.

Данні респіратори незручні, задушливі і небезпечні для людей з хронічними захворюваннями серцево-судинної системи.