Термостійке спецвзуття

Термостійке спецвзуття – посилений захист ніг
Багато виробничих процесів вимагають підвищеної уваги до забезпечення працівників ЗІЗ в силу небезпеки умов праці. Коли мова йде про оберігання ніг від несприятливих температур, то маються на увазі дві крайності:
• тривалий вплив низьких температур, який загрожує обмороженням;
• необхідність або загроза контакту з дуже високими температурами, що може викликати опік.
Якщо в першому випадку неприємностей можна уникнути, використовуючи звичайне утеплене спецвзуття, то в другому слід скористатися моделями цільового призначення.
Вогнетривке взуття, як засіб індивідуального захисту
Головна цінність такого взуття заключається в здатності витримати контакт з температурами в декілька сотень градусів. Представлені моделі в межах короткого часу (до 1 хвилини) безпечні для +300°С. (При цьому мінімальною відміткою, наприклад, для чобіт нітрильних термостійких є -40ºС. Експлуатація іншого взуття обмежується в нижній межі -20ºС.)
Сфери рекомендованного застосування:
• вугле- і нафтодобуваючі галузі;
• нафтопереробна промисловість;
• гірсько-рудні підприємства;
• акумуляторні станції;
• хімкомбінати;
• будівельна індустрія.
Ще одна незаперечна перевага термостійкого спецвзуття із сучасних матеріалів – стійкість до впливу слабких розчинів кислот и лугів.
Рекомендації по вибору спецвзуття
Для фахівця, крім професійного інструменту, важливу роль відіграє якісне обмундирування. Не може зварник ефективно працювати без вогнестійкого спецодягу і взуття.
Щоб взуття служило довго, не піддаючись руйнуванню від зовнішніх впливів, воно повинно вироблятись із відповідних матеріалів. Для верхньої частини переважні натуральна шкіра (краще з поліуретановим покриттям) або нітрильна гума. Для підошви – двошаровий поліуретан і нітрильна гума із захистом HRO.
Купуючи черевики або чоботи, уважно віднесіться до вибору необхідного розміру. Пам'ятайте, що взуття із подібних матеріалів не можна «розносити» в звичному розумінні. В асортименті складу є всі ходові розміри.