Карабіни

Карабіни альпіністські
У минулі часи термін "карабін використовувався виключно у воєнній сфері. Так називали особливі крюки з допомогою яких можна було швидко прикріпити до плечового ременя гвинтівку, якщо руки повинні були залишатися вільними. Описання перших пристроїв, які нагадують сучасне спорядження, карабіни, зустрічається у воєнній літературі ще на початку XVII століття.
Це промальп спорядження сьогодні використовується в якості з’єднувачів різних елементів страхувального ланцюга. Потреба в них виникає при сходженні або при здійсненні висотних промислових робіт. Розрізняють декілька видів карабінів, в залежності від їх особливостей.
Різновиди карабін спорядження
Сучасні моделі виготовляють з різних матеріалів, але найбільшою популярністю користуються сталеві та алюмінієві:
- карабін сталевий здатен витримати значне навантаження і в меншій мірі зношується. Головний його мінус - солідну вагу. В альпінізмі кожен грам на рахунку, а тому важке спорядження не завжди доцільне. Такі вироби затребувані в промисловому альпінізмі, де на першому місці довговічність і надійність;
- дюралеві - використовуються в спортивному альпінізмі, а також гірському туризмі, так як важать набагато менше, ніж інші. Із мінусів можна назвати не дуже добру стійкість до ударів, а також високу ціну;
- карабін алюмінієвий - незамінне спорядження для спортивного туристського походу і серйозного сходження. А от в промислових роботах їх не використовують. Такі вироби відрізняються ергономічною формою, малою вагою і невеликим об’ємом, високими показниками міцності;
- пластикові - служать в якості допоміжних. Вони необхідні виключно для того, щоб спорядження було простіше переносити і рідко витримують вагу більше 50 кг.
Альпіністське спорядження даного типу можна розділяти в залежності і від форми. Розрізняють:
- карабін овал;
- трапецієподібні моделі;
- асиметричні D-подібні;
- трикутні;
- грушоподібні.
Форма підбирається таким чином, щоб карабін самовільно правильно розміщався на мотузці і в руці.
По конструкції можна виділити карабін з муфтою і без муфти. Перші обладнані спеціальною защібкою, яка не дає їм самовільно відкриватися.
Найбільш розповсюджений карабін зі стальною муфтою.
Автоматичні вироби називають карабінами з байонетною муфтою. Їх особливість в тому, що відкрити їх можна з допомогою двох рухів. Спочатку по часовій стрілці повертається муфта, потім розкривається сам карабін.
Достатньо опустити руку і воно захлопнеться з допомогою пружини. Найнадійнішим вважається карабін з муфтою keylock.
Широкий асортимент якісних карабінів і доступні ціни - в інтернет-магазині спорядження “АСАП-ТЕК”.
1 318.4 грн з ПДВ: 1 318.4 грн
311.3 грн з ПДВ: 311.3 грн